Ідентифіковано найманця з ПВК "Редут", який катував українських патріотів у Балаклії на Харківщині

Читать на русском

Ідентифіковано найманця з ПВК

Ідентифіковано найманця з ПВК "Редут", який катував українських патріотів у Балаклії на Харківщині

Правоохоронці встановили ім’я одного з російських окупантів, які катували цивільних під час окупації Балаклії Харківської області. Йому повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора та Службі безпеки України. Зловмисником є 34-річний росіянин Султан Паштов – бойовик батальйону "Чібіс" 16-ї окремої бригади головного управління генштабу ЗС РФ (відомого як ГРУ) з позивним "Тайсон".

Встановлено, що під час окупації Балаклії підозрюваний вишукував проукраїнськи налаштованих громадян та катував їх. Жертвами окупанта стали четверо цивільних чоловіків, які мали патріотичну позицію та не приховували її навіть під час захоплення міста.

Проводив "профілактику" редутівець разом ще з трьома окупантами, у одного з яких був позивний "Сурік". Для цього вони облаштували на території захопленого райвідділу поліції катівню, до якої звозили десятки викрадених мешканців міста.

Спочатку вони приїжджали додому до патріотів, удягали їм мішок на голову та відвозили до катівні. У застінках до людей застосовували жорстокі тортури, у тому числі на тривалий час ув’язнювали в антисанітарних умовах без їжі та води. Під час перебування у камері тортур окупанти проводили "допити", а редутівець бив чоловіків гумовим кийком по всьому тілу, завдавав ударів електрошокером.

Одному з потерпілих підозрюваний погрожував відрізати мізинець на нозі. Для цього редутівець дістав із сейфу кинджал зі слідами крові, щоб залякати чоловіка.

Іншому потерпілому він вдягнув мішок на голову та повіз, як він сказав чоловіку, на "сюрприз". Приїхавши до місця, редутівець зняв мішок з потерпілого та поставив на коліна. Чоловік побачив яму, в якій знаходились трупи. Для здійснення значного психологічного тиску поруч з головою потерпілого окупанти зробили декілька пострілів з автомату, після чого відвезли назад до катівні.

На підставі зібраних доказів слідчі повідомили Паштову про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Наразі встановлюються інші окупанти, причетні до звірств на Харківщині.

Також зараз тривають комплексні заходи для притягнення воєнного злочинця до відповідальності. Як наголосили в СБУ, зловмисника буде знайдено та покарано незалежно від часу та місця його перебування.

Ідентифіковано найманця з ПВК  xdidzriruiqqhant