Судді Верховного Суду цікавляться безкоштовними квартирами від держави, але грошей на це немає,

кравченко,станіслав

Законодавство передбачає надання службового житла суддям Верховного Суду і вони дійсно цікавилися виконанням цієї норми, але наразі коштів на це немає.

Про це новообраний голова Верховного Суду Станіслав Кравченко заявив під час брифінгу у відповідь на питання щодо оприлюднення інформації від фундації DeJure про начебто надання безкоштовних квартир за голосування за його кандидатуру, передає Укрінформу.

"Констатувати, що (могла бути, – ред.) роздача квартир за голоси – вибачте, це неправда", – сказав Кравченко.

Водночас він нагадав, що законом передбачено надання суддям службових квартир, і це питання справді піднімалося суддями Верховного Суду.

"Але у Верховному Суді ми жодному судді (квартир, – ред.) не виділяли, у нас не було таких ресурсів", – констатував Кравченко.

Новообраний голова Верховного Суду зазначив, що коли це питання було порушено, то він сказав, що голова ВС, як і будь-який суддя, має виконувати закон.

"Але на сьогоднішній день ці питання ми можемо піднімати і вирішувати, тільки виходячи з можливостей, які є в державі, – фінансових, економічних, війна іде... Така була відповідь", – уточнив Кравченко.

За його словами, є запис подібних розмов, зокрема, у Касаційному адмінсуді у складі Верховного Суду.

Відповідаючи на питання щодо висновку стосовно його кандидатури Громадської ради доброчесності, Кравченко зазначив, що був здивований, коли у 2017 році дізнався, що ГРД готує на нього висновок. Кравченко додав, що він оскаржив висновок ГРД.

"У законі передбачалася апеляція. Я, не погоджуючись з цим висновком, подав до ГРД заяву про перегляд. У мене є відповідний документ, я його бережу досі. Він у електронній формі зареєстрований. І, вибачте, мені до цих пір не відповіли", – сказав голова ВС.

Він також пояснив, що недостовірна інформація у його декларації пов’язана із будинком, подарованим йому батьками у 1991 році та земельною ділянкою, яку вони придбали у 1968 році.

Читайте також: Хабар на $2,7 мільйона: Адвокат ексголови Верховного Суду Князєва назвав фігурантів справи

За його словами, були певні питання щодо того, як декларувати будинок і землю, і у різні роки він вносив дані щодо цього у декларацію по-різному: у певні роки декларував і будинок, і землю, у інші – лише будинок.

"Було незрозуміло, бо стандартів, форми для суддів окремо не було, як декларувати. І якщо аналізувати, коли було введено е-деклпрування, то два роки було зазначено тільки будинок. Хоча і до цього, і після земля зазначалася (у декларації, – ред.)", – заявив Кравченко.

Окремо він наголосив, що два роки тому НАЗК провела повну перевірку всіх суддів ВС.

"Претензій до мене немає, довідка є на їхньому сайті", – додав Кравченко.

Як повідомлялося, сьогодні пленум Верховного Суду обрав головою очільника Касаційного кримінального суду Станіслава Кравченка.

Фундація DeJure повідомляла, що Кравченко у 2011 він був суддею, а потім, у 2014 році – заступником голови Вищого спеціалізованого суду, який створив одіозний Андрій Портнов. Окрім цього, у квітні 2017 року Громадська рада доброчесності давала висновок про його невідповідність критеріям доброчесності та професійної етики.

Нагадаймо, 16 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання хабара керівництвом та суддями Верховного суду. Правоохоронці затримали тодішнього голову ВС Всеволода Князєва та вилучили $2,7 млн. Пізніше САП повідомила про підозру Князєву та його спільнику – адвокату.

Того ж дня пленум Верховного суду проголосував за висловлення недовіри голові Князеву. Відтак він втратив статус голови ВС, але залишається суддею цієї інстанції.