"Смотрящая" з жіночого корпусу Київського СІЗО забирала закладки з наркотиками прямо в залі суду

Читать на русском

"Смотрящая" з жіночого корпусу Київського СІЗО забирала закладки з наркотиками прямо в залі суду

Першою в історії України "жінкою-смотрящею" за наркотрафіком у корпусному відділенні №6 (більш відомому як "Жіночий корпус" або "Юлька") Київського СІЗО №13, якій було висунуто підозру в поширенні злочинного впливу (ч.2 ст.255-1 КК України) на території установи, виступає 50-річна уродженка Києва Марія Полішко, за плечима якої 5 судимостей. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

Йдеться про історію буцімто організації Полішко разом із "наглядачем" за "чорним" в корпусі "Столипін" Павлом Матвієнком налагодженої схеми постачання наркотиків ув’язненим, що утримуються в "тюрмі №1" України.

Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося: наприкінці грудня 2022 року силовики звітували про викриття 7 фігурантів відповідної схеми, включно із "смотрящим" Матвієнко. Останньому окрім наркозбуту (ч.3 ст.307 КК України) було висунуто підозру за нормами "антизлодійського закону" (ч.2 ст.255-1 КК України).

На початку травня поточного року правоохоронці змінили кваліфікацію звитяг Полішко, посиливши її статтею про поширення злочинного впливу (ч.2 ст.255-1 КК України).

З судових матеріалів випливає: під час перебування в СІЗО Марія Вікторівна спільно із "смотрящим" Матвієнком активно долучилася до організації наркозбуту. Як вважається, в липні минулого року жінка щонайменше двічі прямо в залі судових засідань Деснянського райсуду Києва забирала "закладки" з метадоном, які заздалегідь залишала для неї спільниця, відносно якої було визначено запобіжний захід, не пов’язаний із триманням під вартою. 11 травня 2023 року Матвієнко, Полішко та їх спільникам по наркозбуту оголосили про завершення досудового слідства, відкривши стороні захисту матеріали кримінального провадження.

detective-info.com.ua