Суд виніс суворий вирок експоліцейським з Кагарлика, які зґвалтували жінку та катували інших людей у 2020 році

Колишні правоохоронці відбуватимуть покарання у в’язниці протягом 11 років.

Обухівський районний суд у середу, 24 травня, визнав винними двох колишніх працівників Кагарлицького відділення поліції Київської області у катуванні, насильницькому зникненні та зґвалтуванні – за всіма статтями обвинувачення, повідомив Офіс генерального прокурора в Telegram.

Йдеться про ексначальника сектору кримінальної поліції Миколу Кузіва та оперуповноваженого Сергія Сулиму, які в 2020 році систематично катували людей на робочому місці. Обом суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 11 років.

У прокуратурі нагадали, що колишні правоохоронці у травні 2020-го, зокрема, застосували тортури до 26-річної жінки, яку викликали до поліції як свідка у справі про крадіжку майна. На неї вдягали протигаз та кайданки, стріляли над головою з табельної зброї, а потім кілька разів зґвалтували.

За словами адвокаток Анни Калинчук та Олени Сотник, позов потерпілої до Національної поліції суд також повністю задовольнив. Їй мають виплатити відшкодування в розмірі 1,2 мільйона гривень.

"Слідство виявило низку випадків катувань у зазначеному відділку. Того ж місяця іншого потерпілого били та катували для отримання зізнання. Крім того, у січні 2020 року обвинувачувані, з метою отримання визнавальних показів за ймовірне вчинення крадіжок, наносили двом потерпілим тілесні ушкодження, вивозили їх у багажнику за околиці міста, катували електричним струмом. Після цього прикували кайданками до батареї в коридорі, де потерпілі перебували до наступного дня", – розповіли в ОГП.

За даними слідчих, керівник відділення знав про застосування таких практик, але не вжив заходів для їх припинення та не повідомив компетентним органам про злочини.

У 2021 році перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності казав, що історія про Кагарлик – лакмус реформи в Міністерстві внутрішніх справ і результат кадрової політики. Жахливі факти катування на робочому місці були наслідком відсутності внутрішніх процедур добору і контролю за персоналом.

На фото: Підозрювані поліцейські з Кагарлика арештовані судом на два місяці, без права на заставу

«Аргумент»