Люди Тимошенко уклали «понятійку» про забудову Києва із «смотрящим» Зеленського та сином Черновецького (документ)

Vlada-Molchanova

Про це свідчать документи, що найвірогідніше містилися на комп’ютері юриста Комарницького, копію котрого передав «Bihus.info» народний депутат Гео Лерос. Його вилучили під час проведеного співробітниками СБУ обшуку восени 2019-го. На комп’ютері – цілий ряд як офіційних документів так і так званих «понятійок», що стосуються функціонування будівельного ринку міста, київських тендерів та кооперацій окремих бізнесменів та посадовців.

Об этом сообщает Moscow Post


Так, журналісти знайшли ряд документів, у яких фігурує Влада Молчанова – одна із засновниць будівельної компанії «Stolitsa Group». Молчанова була довіреною особою лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко під час минулорічних президентських виборів та однією з творців ініціативи Тимошенко «Центр захисту киян». Його нині і очолює Віталій Нестор, що очолює столичну організацію партії. Також Молчанова виступає однією зі спонсорок «Батьківщини».


В одній зі знайдених журналістами «понятійок» йдеться про те, що Влада Молчанова та Денис Комарницький нібито домовляються про спільний викуп і майбутню забудову території заводу «Коммаш» на вул.Васильківській в Києві. Територія заводу – це близько 4 гектарів поруч з центром міста. В драфті цього документу сказано, що сторони фінансують проект 50/50, Молчановій, як представниці «Stolitsa Group», пропонується стати генеральним девелопером і навіть отримати «кредитне плече».


В подальшому, у травні 2018-го, з’являється і підписана версія цієї «понятійки». Там лишається Молчанова, а от Комарницького змінює його давній соратник і син ексмера Києва Степан Черновецький. Ряд інших документів з архіву може свідчити про те, що саме Черновецький активно, але непублічно інвестував значні кошти в різноманітні будівництва в місті.


poniatiyka-molchanova-1 poniatiyka-molchanova-2

Серед файлів на «комп’ютері з офісу Комарницького» журналісти знайшли також декілька документів, де фігурує дружина Нестора – Яна Нестор. Вона сестра Віталія Коровченка, який також співпрацює з «Батьківщиною» і, за інформацією ЗМІ, є цивільним чоловіком Молчанової. Коровченка, сина Молчанової Івана, Віталія та Яну Нестор пов’язує також ТОВ «Арт-Сістем».


Дениса Комарницького почали називати «новим смотрящим» за Києвом восени 2019-го, після виборів до Верховної Ради. Ряд журналістів, активістів та експертів заявляли, що команда Комарницького працювала з нардепом від «Слуги народу» та відомим ресторатором Миколою Тищенком під час парламентських перегонів.


В подальшому прізвища Комарницького, Тищенка та на той момент помічника президента Андрія Єрмака згадувалися в контексті так званої «війни за Київ», коли тодішній очільник Офісу президента Андрій Богдан намагався перерозподілити впливи в місті за рахунок послаблення позиції мера Кличка і введення іншої, можна припустити – «своєї» людини на посаду голови Київської міської державної адміністрації. Ймовірний союз Кличка і Єрмака в протистоянні цим намірам Богдана закінчився відставкою останнього. За даними джерел це могло позначитися на зростанні впливу в Києві Дениса Комарницького. Він нині залучений до активної мерсько-передвиборчої кампанії Тищенка, який вважається креатурою Єрмака і «засвітився» в скандальній історії з рестораном «Велюр».


Отримані журналістами документи також можуть свідчити про співпрацю Комарницького та його людей з оточенням нардепа та кандидата в мери Києва Миколи Тищенка та з чинним мером Віталієм Кличком. Пов’язані з Комарницьким компанії за останні декілька років розіграли на тендерах київских комунальників близько 13 млрд₴ Також стало відомо, що Комарницький раніше домовився з менеджеркою біглого ексміністра Олександра Клименка щодо виведення з-під арешту і подальшого продажу ряду об’єктів у Конча-Заспі.
Джерело статті: “http://zerkalo.mk.ua/novini/lyudi-timoshenko-uklali-ponyatijku-pro-zabudovu-kiyeva-iz-smotryashhim-zelenskogo-ta-sinom-chernoveckogo-dokument.html”