Хвороби, які можуть протікати безсимптомно та як їх уникати

Часто ми не надаємо значення раптовому головному болю, сухості у роті або затяжному кашлю. Однак саме ці симптоми можуть стати ознаками хвороб, які непомітно живуть в тілі людини, повідомляє .

Об этом сообщает Футляр от виолончелиЩо це за хвороби і як їх уникнути?


Діабет


Всупереч відомій думці, нормальний рівень цукру в крові не завжди означає, що у людини немає діабету. На ранній стадії розвитку у цієї хвороби майже немає явних симптомів. Приводом для занепокоєння можуть стати спрага, сухість у роті, нечіткий зір, часте сечовипускання. На жаль, ці симптоми майже завжди ігноруються людиною до останнього моменту.


Характерний симптом діабету — потемніння шкіри в зоні шиї та пахвових западин, в результаті чого шкіра в цих місцях здається дуже засмаглою.


Як уникнути хвороби?


Діабет найчастіше з’являється у людей старше 45 років, тому, починаючи з цього віку, регулярно перевіряйтеся у лікаря. У зону ризику потрапляють люди з підвищеним тиском, зайвою вагою і високим рівнем холестерину в крові.


Синдром полікістозу яєчників


Близько 10% жінок дітородного віку страждають від цієї хвороби. СПКЯ — це синдром, при якому в жіночому організмі виробляється забагато чоловічих гормонів, із-за чого порушуються процеси менструального циклу і овуляції. Крім того, синдром призводить до ризику появи апное, діабету 2-го типу, раку ендометрія і проблем з серцем.


Як уникнути хвороби?


Слідкуйте за змінами у своєму організмі. З-за СПКЯ нерідко з’являються прищі, подовжується менструальний цикл (більше 35 днів), волосся на голові стає тонким, а на тілі, навпаки, росте активніше. Якщо ви помітили у себе симптоми — не затягуйте з походом до лікаря. До речі, СПКЯ досить просто контролювати: регулярні фізичні вправи і низьковуглеводна дієта приведуть ваш організм в норму.


Підвищений тиск


Вчені стверджують, що майже 50% людей навіть не здогадуються про свій підвищений тиск. Ця недуга може довго і непомітно жити всередині людини і повільно завдавати шкоди судинам. Але одного разу вона обов’язково проявить себе хворобами нирок, інфарктом або інсультом.


Як уникнути хвороби?


Навіть якщо ви відчуваєте себе прекрасно і вважаєте, що абсолютно здорові, обов’язково поміряйте тиск хоча б раз у рік. Ця проста перевірка не займає багато часу: якщо немає можливості сходити до лікаря, то можна зайти в будь-яку аптеку, де фармацевт виміряє ваш тиск. Крім того, можна купити тонометр і перевіряти свій тиск вдома.


Глаукома


Глаукома розвивається дуже повільно, а тому непомітно для людини. Ця хвороба з’являється з-за підвищеного очного тиску, який ускладнює циркуляцію рідини в оці. В результаті зір людини затуманюється, поле зору звужується, що в підсумку може призвести до сліпоти.


Як уникнути хвороби?


Найчастіше глаукома розвивається у людей старше 40 років. Якщо ви перебуваєте в зоні ризику, кожен рік перевіряйте свій зір у фахівців.


Напади апное (зупинки дихання) уві сні


Багато хто помилково вважає, що напад апное може відбутися тільки з людиною, що страждає ожирінням. Насправді — незалежно від ваги — до 50% жінок від 20 до 70 років страждають від цих небезпечних нападів. Апное — стан, при якому під час сну у людини несподівано переривається дихання. Причинами нападу можуть бути можливі проблеми з серцем і діабет 2-го типу.


«Жертвами» апное майже завжди стають жінки. Ознаками цієї хвороби можуть бути коливання настрою, головний біль за ранками і легке запаморочення. Підступні симптоми нерідко списуються на погоду, ПМС та ін.


Ще одним тривожним симптомом апное є безсоння. Жінки прокидаються по кілька разів за ніч з-за зупинок дихання.


Як уникнути хвороби?


Якщо ви помітили у себе симптоми апное — негайно звертайтеся до лікаря. Фахівці проведуть потрібні аналізи і визначать, чи є у вас ця недуга. Якщо її виявлять, то, швидше за все, лікар призначить вам СІПАП-терапію. СІПАП-апарат являє собою пристрій, який подає постійний потік повітря в дихальні шляхи і створює позитивний тиск.


Рак легенів


Рак легенів є одним з найнебезпечніших видів раку для людини. На ранніх стадіях ця хвороба практично ніяк не проявляється. У зоні ризику знаходяться як завзяті курці, так і ті, хто ніколи не брав в руки сигарет.


Як уникнути хвороби?


Курцям зі стажем слід регулярно спостерігатися у лікаря. Не залишайте без уваги симптоми раку легенів: біль у грудях, хрипи, нестача дихання, сиплість і сухий кашель тривалістю більше 2-х тижнів.


Джерело: Ukr.Media


Джерело статті: “https://1news.com.ua/tsikave/hvoroby-yaki-mozhut-protikaty-bezsymptomno-ta-yak-yih-unykaty.html”