Збільшення ставки ренти на видобування залізної руди підвищить витрати гірничорудних підприємств на 42% – експерт

Підвищення витрат негативно позначиться на фінансовому стані видобувних підприємств, вважає експерт

Збільшення ставки ренти на видобування залізної руди з 8% до 11–12%, передбачене законом про внесення змін до Податкового кодексу, підвищить витрати гірничорудних підприємств на 42% і може мати критичні наслідки для галузі. Про це йдеться в матеріалі GMK Center “Вирок №1210: як скандальний закон вплине на залізорудну галузь".

Об этом сообщает Компромат ГРУ

У матеріалі наголошують, що підписаний 21 травня президентом закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" (№466-IX) передбачає збільшення ставки ренти на видобування залізної руди залежно від ціни на залізорудну сировину в Китаї.

За словами аналітика GMK Center Андрія Глущенка, збільшення ставки призведе до підвищення витрат на сплату ренти гірничорудних підприємств на $64 млн за рік. Таке значне підвищення витрат негативно позначиться на фінансовому стані видобувних підприємств, особливо в умовах економічної кризи, спричиненої пандемією, вважає він.

Президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков підкреслює необхідність негайно внести зміни в Податковий кодекс щодо рентної плати – як у частині зміни розміру ставки податку, так і в частині нюансів, пов’язаних із його адмініструванням.

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" (№466-IX) ухвалили 16 січня 2020 року. Як законопроєкт він мав №1210, його критикували найбільші бізнес-асоціації.

Президент Володимир Зеленський відразу після підписання закону звернувся до Кабміну з пропозицією спільно з представниками бізнес-асоціацій та експертами розробити та внести зміни, повідомляла пресслужба глави держави.

Зокрема, ідеться про вдосконалення та спрощення адміністрування податків і зборів, чіткість правил оподаткування та уніфікацію термінології. Відповідний законопроєкт Кабмін має внести в парламент до кінця цього року. В Європейській бізнес-асоціації заявили про готовність запропонувати зміни в документ одразу після його підписання, зазначає GMK Center.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-zbilshennja-stavki-renti-na-vidobutok-zaliznoji-rudi-pidvishchit-vitrati-girnichorudnih-pidprijemstv-na-42-ekspert-1502139.html”